Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Rozwój Lokalny ‒ zapraszamy do udziału w konsultacjach

Od 5 do 18 czerwca br. mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego mogą wyrażać swoje opinie nt. zasobów i produktów naszego miasta, a także wskazywać, jakie czynniki rozwoju są dla jego przyszłości najistotniejsze. Konsultacje będą prowadzone za pomocą ankiety opracowanej w ramach programu „Rozwój Lokalny”, dzięki któremu nasze miasto może pozyskać nawet 10 mln euro na realizację projektów rozwojowych.

Ankieta dotyczy trzech obszarów ‒ zasobów, produktów oraz czynników rozwoju ‒ do których przyporządkowano po kilkanaście propozycji. Zestawy te opracowane zostały  podczas warsztatów, w których wzięli udział przedstawiciele sektora społecznego, lokalni przedsiębiorcy, uczniowie szkół średnich i studenci, a także pracownicy naukowi.

Zasoby ‒ mogą mieć charakter materialny i niematerialny. Mogą to być zasoby środowiska naturalnego, istniejąca infrastruktura, funkcjonujące instytucje, ludzie żyjący w mieście obecnie i w przeszłości, szczególne umiejętności mieszkańców, wydarzenia historyczne, dziedzictwo kulturowe itp.

Produkty – to usługi i produkty powstałe na bazie z posiadanych zasobów lokalnych, które przynoszą korzyści dla całego samorządu (mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, instytucji) i na których można zarobić. Produkty wpływają na konkurencyjność gminy i mogą stanowić o jej znaczącej pozycji względem innych jednostek; myśląc o produktach, należy pamiętać, że to nie tylko coś co już istnieje, ale także to, co może powstać.

Czynniki rozwoju ‒ mogą pozytywnie (jako silne strony) lub negatywnie (w postaci barier) wpływać na potencjał rozwoju miasta; kluczowe dla rozwoju miasta czynniki odzwierciedlają specyfikę miejsca, w którym żyjemy; Identyfikacja kluczowych czynników rozwoju miasta oparta jest na profilu miasta i uwzględnia czynniki, które najsilniej oddziałują na możliwość rozwoju łańcuchów produktów lokalnych, wartości dodanej, zatrzymania czy pozyskania nowych mieszkańców i użytkowników zewnętrznych miasta.

Link do ankiety:  http://www.badania-ipc.pl/poll/index.php/898634/lang-pl

Więcej informacji na: https://rozwoj.tomaszow-maz.pl/zapraszamy-do-konsultacji/ oraz https://www.facebook.com/rozwojlokalnytomaszowa/

To, czy nasze miasto skorzysta z funduszy w ramach programu "Rozwój Lokalny" współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, zależy nie tylko od urzędników, którzy pracują nad przygotowaniem projektu, ale również od aktywności mieszkańców. Zachęcamy więc do wypełniania i nadsyłania ankiet.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij