Rozpoczyna się renowacja Parku Rodego

Rozpoczynają się prace związane z renowacją Parku Rodego. Powstaną nowe alejki, oświetlenie, plac zabaw i kącik rekreacyjny. Kosz inwestycji to blisko 900 tys. zł.

Park Rodego

Prace będą polegały na przebudowie istniejących i budowie nowych alejek spacerowych
z przebudową oświetlenia parku oraz roboty polegające na konserwacji i odnowie zieleni,
nowych nasadzeniach, wykonaniu placu zabaw, kącika rekreacyjnego oraz konserwacji pomników.

Inwestycję realizować będzie firma Garden Designer Derkacz i Wspólnicy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. W sumie wpłynęło ich siedem, a jednym z kryteriów oceny ofert był czas wykonania inwestycji. Firma Garden Designer Derkacz i Wspólnicy na realizację zadania ma czas do 7 października br. Wartość umowy opiewa na kwotę 893 501,36 złotych.

Na renowację Parku Rodego otrzymamy 300 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Miasto stara się również o finansowe wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w wysokości ponad 500 tys. zł. Póki co wniosek pozytywnie przeszedł ocenę formalną.