Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Rok pełen inwestycji. Budżet na 2023 rok przyjęty!

Przed nami bardzo pracowity rok. Rada Miejska przyjęła przygotowany przez prezydenta Marcina Witko i jego służby proinwestycyjny budżet. Będzie się dużo działo zarówno w sferze społecznej, jak i w sferze rozbudowy miejskiej infrastruktury.

W tym pierwszym obszarze do najważniejszych zaplanowanych inwestycji zaliczyć należy budowę hospicjum wraz z infrastrukturą drogową, budowę żłobka na osiedlu Niebrów, przebudowę magistratu w celu dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych (winda, przebudowa holu głównego), rewitalizację Pałacu Ślubów, kolejny dom seniora, rozbudowę kaplicy na cmentarzu przy ulicy Dąbrowskiej oraz Pomnik Panny na Niedźwiedziu.

Rok 2023 to także szereg zaplanowanych inwestycji drogowych, m.in. powstanie kolejnej drogi na terenach byłego Wistomu (etap II), przebudowa układu drogowego zwiększająca dostęp do terenów rekreacyjno-sportowych, rozbudowa ul. Luboszewskiej, skrzyżowania ul. Spalskiej i Luboszewskiej wraz z budową ronda, utwardzenie i doświetlenie przejścia między ul. Główną i Piaskową (etap I), przebudowa ul. Jałowcowej, Akacjowej, Topolowej i Zagajnikowej wraz z miejscami parkingowymi. Oprócz tego Urząd Miasta zaplanował przebudowę ul. Ostrowskiego wraz z odcinkiem ul. Dzieci Polskich, przebudowę ul. Długiej (etap I), Niemcewicza, Jasnej, Modrej, Osiedlowej, Fabrycznej, budowę kolejnych ul. w osiedlu Ludwików (II etap) oraz chodników przy ul. Starowiejskiej i Ludowej. Zabezpieczono również w budżecie 4 mln złotych na utwardzenie ulic i chodników. Ponadto środki na przygotowanie dokumentacji na oświetlenie wraz z budową ul. Torowej, dróg w osiedlu Białobrzegi (etap I), Górna (etap I), ul. Gdyńskiej i Romanówek.

Inne inwestycyjne zamierzenia na rok 2023 to m.in. wymiana oświetlenia w całym mieście na ledowe wraz ze sterowaniem logicznym, modernizacja obiektu sportowego przy ul. Nowowiejskiej, farmy fotowoltaiczne przy ul. Strzeleckiej i na budynku Urzędu Miasta, opracowanie koncepcji wraz z PFU na budowę Instalacji Mechanicznio-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Henrykowskiej.

Nie zapomniano również o zieleni miejskiej. Zaplanowane wydatki inwestycyjne przewidują rewitalizację Parku „Solidarność” i odbudowę muszli koncertowej, powstanie zielonych przystanków, pergoli, przesuwnych donic z zielenią adaptacyjną, zbiorników na wodę na placu Kościuszki. Powstanie również przenoska dla kajaków, Park Niebrowski, wybiegi i place zabaw dla czworonogów, tężnia solankowa na ul. Granicznej. Zostanie zmodernizowana infrastruktura przy Niebieskich Źródłach oraz przeznaczone środki na dofinansowanie infrastruktury służącej do wspólnego użytkowania w Rodzinnych Ogródkach Działkowych.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij