Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Rock Oratorium. Skamieniały Las

Fundacja „Polska się upomni” oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na spektakl „Skamieniały Las . Operacja Łódzka 1914. Niepodległość”, który odbędzie się 9 listopada 2018r., w Miejskim Centrum Kultury filia „Tkacz” ul. Niebrowska 50, godz. 18.00.Nawiązujący do wydarzeń sprzed ponad wieku spektakl to połączenie koncertu, spektaklu i aktu modlitewnego. Widowisko przypomina historię największej operacji manewrowej Wielkiej Wojny, która rozegrała się na terenie obecnego Województwa Łódzkiego.

Ideą przyświecającą twórcom spektaklu jest podkreślenie bratobójczego charakteru walk, a także upamiętnienie faktu, jakim jest poświęcenie wielu Polaków, którzy siłą wcieleni do armii zaborców ginęli, wierząc w odzyskanie polskiej niepodległości.

Realizacja spektaklu jest formą opowieści, na którą składa się seria filmów krótkometrażowych wprowadzających widza w realia omawianej tematyki oraz koncert. Podczas gdy zespół muzyków zespołu „Krawczyk Grand Band” gra na scenie utwory inspirowane muzyką Pink Floyd, za ich plecami umieszczony jest telebim wyświetlający zdjęcia i filmy z epoki, które tworzą całość z kompozycją muzyczną.

Spektakl, którego premiera miała miejsce 15 sierpnia 2017 roku w Instytucie Europejskim w Łodzi, zrealizowany został przez Fundację „Polska się upomni” we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. i Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Patronat honorowy objęli: Minister Obrony Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prof. Michał Seweryński, wicemarszałek Senatu RP. Prezentacja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Twórczości w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Słowa: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias, Bogdan Loebl
Muzyka: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Zbigniew Nikodemski
Wykonanie: KGBand
Scenariusz: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias
Reżyseria: Remigiusz Caban
Dramaturgia: Remigiusz Caban, Adam Słowik
Scenografia: Grzegorz Zieliński
Współpraca realizacyjna: Witold Ancerowicz
Producent wykonawczy: Andrzej Słowik, Adam Słowik

9 listopada 2018r., Miejskie Centrum Kultury filia „Tkacz” ul. Niebrowska 50, godz. 18. Zapraszamy! Wstęp wolny!

 

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij