Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Rock Oratorium - Skamieniały Las. Operacja Łódzka 1914. Niepodległość

Fundacja „Polska się upomni” oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na spektakl "Skamieniały Las – Operacja Łódzka 1914. Niepodległość" poświęcony Bitwie Łódzkiej z czasów I Wojny Światowej.

Grafika promująca widowisko

Spektakl przypomina historię największej operacji manewrowej Wielkiej Wojny, która rozegrała się na terenie obecnego Województwa Łódzkiego. Ideą przyświecającą twórcom spektaklu jest podkreślenie bratobójczego charakteru omawianych walk, a także upamiętnienie faktu, jakim było poświęcenie wielu Polaków, którzy siłą wcieleni do armii zaborców ginęli, wierząc w odzyskanie polskiej niepodległości.

Realizacja spektaklu przyjęła formę opowieści, na którą składa się seria filmów oraz koncert w wykonaniu zespołu „Krawczyk Grand Band”.  Na scenie odbywają się towarzyszące muzyce działania Stowarzyszenia Rekonstruktorów Historycznych „Żelazny Orzeł”.

Widowisko, powstałe we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. i Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, zostało objęte patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017” i środków MON. 

Produkcja: Fundacja „Polska się upomni”
Słowa: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Bogdan Loebl
Muzyka: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Zbigniew Nikodemski
Wykonanie: KGBand
Scenariusz: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias
Reżyseria: Remigiusz Caban
Dramaturgia: Remigiusz Caban, Adam Słowik
Scenografia: Grzegorz Zieliński
Producent wykonawczy: Andrzej i Adam Słowik

9 listopada 2017r., Miejskie Centrum Kultury, filia „Tkacz” ul. Niebrowska 50, godz. 19.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Plakat promujący wodowisko


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij