• Data opublikowania: 2016-11-21
  • Słowa kluczowe: ks lechia

Rezerwowi dali radę. KS Lechia z kolejnym zwycięstwem

W 10. kolejce II ligi siatkarze tomaszowskiej Lechii pokonali 3:0 w wyjazdowej konfrontacji Dragon Dobre. Na tym etapie rozgrywek Lechici zajmują pierwsze miejsce w tabeli, z jednopunktową przewagą od Czarnych Wirex Rząśnia.

Lechia

To spotkanie było okazją do sprawdzenia formy zawodników, którzy rzadziej w ostatnim czasie występowali w pierwszym składzie. Trener Tomasz Migała dał odpocząć kilku zawodnikom ze składu podstawowego. Wyjściowa szóstka prezentowała się następująco: Rafał Obermeler, Mariusz Pruski, Damian Migała, Patryk Laskowski, Patryk Kucharski i Michał Cymerman. Na zmianę z powracającym po kontuzji do pierwszego składu Jakubem Guzem grał Daniel Reszka. Lechia zagrała tym razem na dwóch libero, więc na parkiecie pojawił się również Szymon Szewczyk.

Set pierwszy to całkowita dominacja Lechii. Po 18 minutach na tablicy widniał wynik 25:14 dla Lechii. Mimo że dwa pozostałe sety miały inne oblicze, to jednak Lechia pewnie wygrywała końcówki do 21. W ataku świetnie prezentowali się Daniel Reszka i Damian Migała. Bardzo dobry występ zaliczył również środkowy Lechii – Rafał Obermeler, który zapisał na swoim koncie 7 skończonych ataków i 11 bloków.

W następnej serii meczów Lechia zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia.