Recytowali wiersze o przyrodzie i ekologii

10.03.2022 r. w Przedszkolu nr 20 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się XIX. edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: „EKO POECI”. Konkurs odbył się w systemie on line i przyjął formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce przyrodniczo – ekologicznej promującego postawy ekologiczne oraz ukazujące piękno i niezwykłość przyrody naturalnej.

Do konkursu przystąpiło 19 placówek przedszkolnych z Tomaszowa Mazowieckiego, Ujazdu, Niewiadowa, Czerniewic i Twardej. Jury w składzie: Ewa Służewska – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4, Dorota Iwanicka – pracownik Biblioteki Miejskiej Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Anna Zieja – pracownik Miejskiego Centrum Kultury, Ewa Kamińska – wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Przedszkole 20 Joanna Majda;

II miejsce – Przedszkole nr 7 Helena Kłoś;

II miejsce – Przedszkole Niepubliczne „Bajeczka” Antoni Różański;

III miejsce – Przedszkole nr 10 Hanna Mochola;

III miejsce – Przedszkole Integracyjne „Iskiereczki” Julia Pietrasik;

Wyróżnienie – Przedszkole Samorządowe w Osiedlu Niewiadów Zofia Stanisławska.

Swoje recytatorskie umiejętności prezentowały dzieci 5 – letnie. Celem konkursu było m.in. zainteresowanie dzieci literaturą, sztuką recytacji i kulturą słowa, uwrażliwienie na zachowania proekologiczne poprzez poezję dziecięcą, dbałość o kulturę słowa i podnoszenie poziomu kompetencji językowych oraz zasobu słownictwa, doskonalenie wyrazistej mowy, rozwijanie pamięci, wyrabianie odwagi i śmiałości. Każde dziecko zostało nagrodzone i wyróżnione specjalnym upominkiem – książką, dyplomem. Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Iwona Szczepaniak i Dorota Paś.