Radiacja 86. Wystawa Artura Winiarskiego

Wystawę „Radiacja 86” Artura Winiarskiego będzie można zobaczyć w Galerii w Ratuszu. 10 listopada o godz. 16 w Urzędzie Miasta (I piętro) odbędzie się wernisaż.

FOTO

Artur Winiarski to doktor habilitowany, profesor ASP w Warszawie, malarz. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w „Elektrowni” w Radomiu, „Domu Sztuki” w St. Petersburgu (Rosja), Forum fur Kunst w Heidelbergu (Niemcy), Muzeum Akademii  Sztuki w Mińsku (Białoruś), Centrum Sztuki Nonkonformistycznej „Puszkinskaja 10” w St. Petersburgu (Rosja). Kurator wielu wystaw, m.in. Miejsce Malarstwa, 100% Malarstwa, Marek Wyrzykowski. Outsider (Salon Akademii, Warszawa), Jarosław Modzelewski. Autor licznych publikacji prasowych, książkowych i katalogowych o malarstwie. Zajmuje się wyłącznie malarstwem, którego tematem od pewnego czasu pozostaje pejzaż postsowiecki, ujmowany w różnych aspektach: symbolicznym, realistycznym, emocjonalnym. Podejmuje malarskie próby synkretyzmu, łącząc pierwiastek malarski z literackim.