Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Puchar Świata Juniorów w Arenie Lodowej. Tomaszowianki wywalczyły brąz [ZDJĘCIA]

Olga Kaczmarek, Natalia Jabrzyk i Karolina Gąsecka zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym w zawodach Pucharu Świata Juniorów. Zmagania odbyły się 24 i 25 listopada w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

FOTO

Nawet ci, którzy Tomaszów opuszczali bez pamiątki w postaci krążka, często wyjeżdżali z satysfakcją przełamania własnych granic. Padło aż 66 rekordów życiowych oraz dwa rekordy toru. Choć Arena Lodowa nie tak dawno obchodziła pierwszą rocznicę powstania, PŚJ w łyżwiarstwie szybkim był już drugą międzynarodową imprezą zorganizowaną w obiekcie.

W trakcie sobotnich i niedzielnych kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli ponad 200 zawodników z 27 państw. Przygotowany lód był bardzo szybki, co umożliwiło bicie rekordów życiowych. Ponadto poprawione zostały także dwa rekordy torów. Michelle de Jong z Holandii pokonała 500 metrów w 38,78 sekundy, a Norweg Hallgeir Engebraten przejechał 3000 metrów w 3:49,17, znacznie bijąc rekord toru należący do mistrza olimpijskiego z Soczi – Zbigniewa Bródki.

FOTO


Polacy dwukrotnie stawali na podium. Świetnie w rywalizacji neoseniorek na 500 metrów spisała się Andżelika Wójcik. Czas 39,80 sekundy pozwolił jej na zajęcie drugiego miejsca i zdobycia srebrnego medalu. Brązowe krążki dołożyły Olga Kaczmarek, Natalia Jabrzyk i Karolina Gąsecka, które były trzecie w sprincie drużynowym juniorek. Szczególnie dobrze weekend PŚJ w Tomaszowie będzie wspominać ta ostatnia. Jadąc przed własną publicznością do medalu wywalczonego z drużyną dołożyła także świetne wyniki indywidualne. Zarówno na 1000, jak i 1500 metrów zajęła 5. miejsce. O podium otarł się także Damian Żurek. Rywalizację na 500 metrów kończył na 4. pozycji, ze stratą zaledwie 0,04 sekundy do wyprzedzającego go Chińczyka Chena Wanga.
Źródło: pzls.pl, arenalodowa.pl


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij