Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Promowali czytelnictwo podczas „Nocy Bibliotek”

Centrum Edukacji Obywatelskiej już po raz trzeci było organizatorem  „Nocy Bibliotek”. W wieczorno-nocnej imprezie promującej czytelnictwo i biblioteki uczestniczyła również po raz trzeci tomaszowska książnica. 

noc biblliotek dzieci


Na uczestników Nocy Bibliotek czekało wiele atrakcji m.in. występ dzieci z przedszkola nr 20. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki promujące czytelnictwo oraz wystąpiły w teatrzyku pt. „O skrzaciku Kropeczce”. Niezwykły popis umiejętności wokalnych dała Aleksandra Balińska uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulejowie-Podklasztorzu.

Przedszkolaki z „dwudziestki” zaprezentowały tańce ludowe. Pokazały jak kiedyś Polacy tańczyli na zabawach, weselach. Występ taneczny Gracjana Wocha ucznia szkoły Podstawowej nr. 2 w Sulejowie- Podklasztorzu przeniósł oglądających do czasów współczesnych.

W drugiej części wieczoru zaprezentowała się  Grupa Poetycko - Muzyczna „Na Trzeźwo” ze Stowarzyszenia Abstynenckiego „Azyl”, która zaprosiła zebranych na spektakl poetycko-muzyczny pt. „Wolni Niepodlegli”

Nie zabrakło też wspólnych gier utrwalających słownictwo. Natomiast dziedziniec placówki zamienił się w plac zabaw. Dzieci miały okazję wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne za które otrzymywały drobne upominki. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyło się malowanie buziek. Na dziedzińcu biblioteki najmłodsi bawili się z wolontariuszkami ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz bibliotekarkami, które czuwały nad bezpieczeństwem dzieci. Do świata gier planszowych zaprosił zebranych Klub Miłośników Fantastyki „Elysium”. Czytelniczemu spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy pn.  „ Z historią w tle- symbole narodowe Polski”. Autorami „Orłów białych” są uczniowie z tomaszowskich szkół podstawowych nr 10,11 i 12.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij