Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-12-08

Prezydent spotkał się z mieszkańcami. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 1

Ponad 2,5 godziny trwało spotkanie prezydenta Tomaszowa Marcina Witko z mieszkańcami, które odbyło się w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 1. Sala wypełniła się po brzegi.

To kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami. Wzięli w nim również udział wiceprezydenci Zofia Szymańska i Tomasz Jurek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Lucyna Pietrzyk, dyrektor Wydziału Infrastruktury Adam Koziełek oraz dyrektor Wydziału Architektury Dariusz Żeleźny.

W pierwszej części spotkania prezydent Marcin Witko szczegółowo omówił najważniejsze inwestycje (m.in. ulice: Warszawska, Chopina, Hallera, Ludwikowska, Żółkiewskiego, Szmaragdowa, Szafirowa, wiadukt w Białobrzegach), podkreślił dobrą współpracę z powiatem na wielu obszarach, a także opowiedział o planach na przyszłość (remont siedziby i wymiana taboru MZK, budowa nowego Stadionu Miejskiego, rewitalizacja parków: Bulwary, Rodego, Solidarność czy otwarcie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Tomaszowie). Prezydent zaznaczył też, jak ważne są dla magistratu projekty mieszkańców. Wspomniał o Tomaszowskim Budżecie Obywatelskim, w ramach którego tomaszowianie zdecydowali o tym, na co 2016 roku zostanie przeznaczony milion złotych.

Tomaszowianie poruszyli też temat przebudowy ul. Oskara Lange i konsultacji w sprawie zmiany jej nazwy. Marcin Witko przypomniał, że to mieszkańcy tej ulicy zdecydują o tym, czy nazwa zostanie zmieniona. Zaznaczył, że dyskusja na ten temat nie została jednak wywołana przez magistrat, a na skutek wniosku w tej sprawie, który złożyło Towarzystwo Oświatowe z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Do dnia dzisiejszego wpłynęło już 220 ankiet i zdecydowana większość mieszkańców sprzeciwia się zmianie nazwy ulicy. Konsultacje potrwają do 14 grudnia.
Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij