Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Prezydent Marcin Witko z absolutorium i wotum zaufania

Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego podczas XXIX sesji miejskiego samorządu, która odbyła się 25 czerwca 2020 roku, udzieliła prezydentowi Marcinowi Witko wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.


Sesja absolutoryjna to jedna z najważniejszych sesji w roku. Tegoroczna trwała ponad 11 godzin, głównie za sprawą debaty nad Raportem o stanie Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki za 2019 rok.

Obowiązek corocznego przygotowania i przedstawiania radnym i mieszkańcom raportu o stanie gminy (miasta) wynika ze znowelizowanej w 2018 roku ustawy o samorządzie gminnym. Dokument zawiera podsumowanie działalności prezydenta miasta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady miasta, inwestycji i budżetu obywatelskiego, a także informacje o stanie mienia komunalnego, zagospodarowania przestrzennego, oświaty, kultury i sportu, bezpieczeństwa, a także o działaniach podejmowanych w zakresie ochrony środowiska.

Po dyskusji nad raportem o stanie gminy w głosowaniu uchwały w sprawie udzielenia prezydentowi Marcinowi Witko wotum zaufania 16 radnych było za, jeden wstrzymał się od głosu, a sześcioro było przeciw.

Podczas czwartkowej sesji odbyło się również głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi miasta z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z jego wykonania, które przedstawiła skarbnik miasta, a także stanowiskiem Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, 17 radnych zagłosowało za udzieleniem prezydentowi Marcinowi Witko absolutorium, sześcioro natomiast było przeciw.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij