Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-11-06

Prawie 1400 osób wzięło udział w projekcie "Wsparcie"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zakończył realizację projektu systemowego "Wsparcie", skierowanego do osób wykluczonych społecznie lub zagrożonych tym zjawiskiem. W latach 2008 2015 z tej inicjatywy skorzystało 1 378 osób.

W ramach realizacji projektu przeprowadzone zostały m.in. działania takie jak: indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym, porady prawne, warsztaty prowadzone przez psychologa, szkolenia zawodowe, zajęcia edukacyjne, kolonie letnie dla dzieci, wsparcie asystenta rodzinnego czy praca socjalna. Ponadto, beneficjanci projektu, którzy nie posiadali ubezpieczenia zdrowotnego, zostali objęci składką zdrowotną. Uczestnicy projektu otrzymali również talony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i stomatologiczne, bilety do kina, zasiłki celowe na zakup odzieży i obuwia i bilety MZK.

MOPS przeznaczył na realizację projektu ponad 7600000 zł. Prawie 90% tej kwoty udało się pozyskać w ramach dofinansowania z środków Unii Europejskiej.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij