Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Poznaj światowe gwiazdy 4. edycji Love Polish Jazz Festival [PROGRAM]

Tegoroczna edycja Love Polish Jazz Festival odbędzie się od 6 do 8 września w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Wydarzenie otworzy koncert specjalny pochodzącego z Łodzi rapera – O.S.T.R.

FOTo


Pierwszego dnia Festiwalu szwedzki pianista Ulf Johansson Werre, zaprezentuje własne spojrzenie na polską muzykę ludową i wykona projekt „Folk Songs”. Piątek zakończy się koncertem Michała Urbaniaka – światowa gwiazda jazzu zaprezentuje autorski projekt.

Drugi dzień 4. Love Polish Jazz Festival otworzy Leszek Żądło, legenda europejskiego jazzu, który wykona kompozycje Johna Coltrane’a w koncercie „Tribute to John Coltrane”. Następnie Nigel Kennedy, niekwestionowany geniusz skrzypiec przedstawi projekt dedykowany Krzysztofowi Komedzie. Trzeci dzień festiwalu w pełni poświęcony będzie twórczości Komedy. Piotr Kałużny i Jarosław Buczkowski zagrają najpiękniejsze tematy muzyki filmowej Krzysztofa Komedy na akordeon i fortepian. Na finał festiwalu organizatorzy przygotowaliśmy coś wyjątkowego nie tylko dla melomanów ale i teatromanów – projekt z obszaru jazzu i poezji Andrzej Seweryn – Jan Ptaszyn Wróblewski – Krzysztof Komeda: „Moja słodka europejska ojczyzna". Andrzej Seweryn będzie interpretował wiersze polskich poetów w takt muzyki Krzysztofa Komedy, którą zaaranżował Jan Ptaszyn Wróblewski, a które to kompozycje Komeda uznał za swoje największe osiągnięcie muzyczne. Spektakl wyreżyserowała Karina Góra.

PROGRAM FESTIWALU

06.09.2019 r. godz. 16.45

O.S.T.R. „Koncert specjalny”
Ulf Johansson Werre Trio „Folk Songs”
Michał Urbaniak z Zespołem

07.09.2019 r. godz. 16.45

Leszek Żądło Quartet „Tribute to John Coltrane”
Nigel Kennedy Sextet Plays Komeda

08.09.2019 r. godz. 17.45

Kałużny & Buczkowski „Muzyka filmowa Krzysztofa Komedy na akordeon i fortepian”
Spektakl jazz i poezja „Moja słodka europejska ojczyzna” W roli głównej Andrzej Seweryn, muz. Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzysztof Komeda, reż. Karina Góra

Bilety można zakupić w Miejskim Centrum Kultury (plac Kościuszki 18) orzz przez Internet 

Więcej informacji na stronie internetowej www.lovepolishjazzfestival.pl


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij