Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Ponad tysiąc osób na 35. Jubileuszowym Tomaszowskim Biegu im. Bronisława Malinowskiego [ZDJĘCIA]

Tomaszów Mazowiecki po raz 35. uczcił pamięć wybitnego sportowca Bronisława Malinowskiego. W zawodach, które odbyły się 4 września na stadionie im. braci Gadajów, wzięło udział ponad 1.000 osób. Wśród nich m.in. mistrzyni świata w maratonie z Tokio Wanda Panfil i prezydent Marcin Witko. Uczestnicy biegu zmierzyli się na trzech dystansach: 1500 m, 3 km i 10 km.

Bieg

Przed rozpoczęciem zawodów, rozgrzewkę poprowadzili instruktorzy FANTI FITNES. Największym zainteresowaniem cieszył się bieg rekreacyjny na 1.500 m. Wzięli w nim udział całe rodziny. W sumie wystartowało ponad 700 osób, a wśród nich dwunastomiesięczny Igor. W tej kategorii nie była prowadzona klasyfikacja, ale po zakończeniu zawodów organizatorzy rozlosowali wśród wszystkich uczestników kilkadziesiąt nagród, m.in. rower miejski.W biegu na 3 km wzięło udział ponad 200 osób. Zawodnicy pobiegli wokół stadionu im. Gadajów, a następnie ulicą Konstytucji 3 Maja i przez park „Solidarność”. Wśród nich m.in. radni Rady Miejskiej, dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych Marta Niemczyk czy prezes zarządu Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej Błażej Spychalski. Najlepszy czas uzyskał Michał Wieczorek (LKS Koluszki, 9:57,8). Drugi był Damian Bednarek (LUKS Boguszyce, 10:11,4), a trzeci Szymon Nosek (LUKS Boguszyce, 10:54,6). Wśród kobiet (16 lat i starsze) najszybciej pobiegła Łucja Wiktorowicz (Opoczno, 11:25,8). Jako druga na metę wbiegła Magdalena Pierzchała (LKS Koluszki, 11:36,7), a trzecia Justyna Adamczyk (LUKS Boguszyce, 12:45,0). W kategorii dziewcząt do 15 lat zwyciężyła Anna Szpoton (Opoczno Sport TEAM,), druga była Natalia Jabrzyk z Gimnazjum nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, a trzecia Julia Wdówka (Opoczno Sport TEAM). Wśród chłopców do lat 15 po „złoto” sięgnął Kuba Tokarski (Gimnazjum w Opocznie), „srebro” zdobył Adrian Pęczek (MKS Tomaszów Mazowiecki), a „brąz” Jakub Jakubowski (LUKS Boguszyce).

Główny bieg na 10 km wystartował ze stadionu na ul. Nowowiejskiej. Następnie, ponad 300 osób przebiegło przez park „Solidarność”, ul. Konstytucji 3 Maja, Nadrzeczną, Majową i Nowowiejską. Na trasie można było dostrzec m.in. prezydenta Marcina Witko. Najlepszy w tym roku okazał się Błażej Skowroński (LKS Koluszki, 00:32:59), Drugi był Mateusz Celak (Opoczno, 00:33:12), a trzeci Rafał Czarnecki (STS Skarżysko-Kamiennej, 00:33:36). Wśród kobiet najszybsza była Łucja Wiktorowicz (Opoczno Sport TEAM, 00:40:01), druga była Natalia Grzegorczyk (Opoczno Sport TEAM, 00:40:15), a trzecia Wanda Panfil (00:42:16).

bieg

Wyniki biegu głównego na 10 km

Zwycięscy otrzymali medale, puchary i narody rzeczowe. Wyróżniono również najlepsze biegaczki i najlepszych biegaczy z naszego miasta. Wśród pań nagrodzono: Karolinę Bosiek, Magdalenę Kłodę i Sylwię Tomczyk. Natomiast najlepszy czas wśród mężczyzn z naszego miasta uzyskali: Krystian Urbaszek, Rafał Ślusarski i Mariusz Chabros.

Doceniono również Grzegorza Syguta z Opoczna, który jako jedyny wziął udział we wszystkich edycjach Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego. Specjalną statuetkę otrzymał też Antoni Smolarek, inicjator Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego.

W trakcie tegorocznej edycji biegu, uczestnicy chętnie dołączyli do akcji charytatywnej na rzecz 6-letniego Filipa, który urodził się z szeregiem wad i schorzeń. Do jego poprawnego funkcjonowania niezbędny jest pecjalistyczny sprzęt, m.in. aparaty słuchowe, operacje i intensywna rehabilitacja. Filip jest podopiecznym Fundacji Avalon. Dzięki zaangażowaniu zawodników, którzy dotarli do mety z kartką na koszulce „biegnę dla Filipa”, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopca.

35. Jubileuszowy Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego ujęty jest w cyklu 9. biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”, Rada Sportu przy prezydencie miasta, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, Związkiem Strzeleckim „STRZELEC” i Komendą Hufca ZHP.


Wspierają nas:W


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij