Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-10-01

Ponad 6 tys. osób zagłosowało na projekty pierwszej edycji TBO!

Do środy trwało głosowanie na projekty Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Mieszkańcy oddali ponad 6 tys. głosów. Wyniki poznamy najpóźniej 15 października.

Mieszkańcy decydowali o tym, na co wydać 1 milion złotych. Każdy pełnoletni tomaszowianin mógł oddać dwa głosy tj. jeden na projekt ogólnomiejski i jeden na projekt lokalny. Głosować można było na dowolne projekty lokalne, bez względu na rejon zamieszkania.

W sumie tomaszowianie mieli do wyboru 29 projektów. Głosowanie odbywało się przez Internet oraz w stałych i jednodniowych punkach do głosowania, w których można było pobrać i złożyć kartę do głosowania lub wypełnić ją elektronicznie.

Do realizacji zostaną przekazane projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na TBO 2016. W przypadku równej liczby głosów, o uznaniu wniosku za wygrany zdecyduje losowanie przeprowadzone w obecności autorów projektów.

Mieszkańcom gratulujemy aktywności, a pełnomocnikom pomysłów, które znalazły ogromne poparcie społeczne.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij