Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ponad 4 mln zł z rządowej rezerwy na tomaszowski żłobek!

 Niebawem ruszą przetargi na budowę nowego żłobka w Tomaszowie Mazowieckim. Obiekt będzie gotowy w 2020 roku. Miasto otrzymało pomoc z rządowej rezerwy celowej. W jej ramach otrzymamy 50% wartości inwestycji, czyli ponad 4 mln zł.

Na zdjęciu Marcin Witko, Waldemar Buda, Rafał Ambrozik oraz Grzegorz Wojciechowski

Odpowiednie zmiany w budżecie zostały dokonane na sesji Rady Miejskiej 29.08.2019r. Urząd posiada już wszystkie zgody i pozwolenia. Podpisane zostało również porozumienie ze spółdzielnią Przodownik w sprawie przejęcia dodatkowego terenu pod budowę.

Żłobek powstanie przy ul. Strzeleckiej. Przewiduje 140 miejsc dla najmłodszych. Budynek będzie w części dwukondygnacyjny. Na parterze będą się mieściły pomieszczenia dla dzieci, natomiast na piętrze przewidziana jest część administracyjna.

Budowa żłobka w ramach programu Maluch + nie była możliwa ze względu na jednoroczny charakter dotacji i okres w jakim było możliwie podpisane umowy o tę dotacje. Dzięki zmianie, miasto otrzymało o ponad 1 mln zł większą dotację.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij