• Data opublikowania: 2015-11-24

Pomalują świat na niebiesko

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem "Iskierka" po raz drugi pokaże, jak pomalować świat na niebiesko. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godzinie 17.00 w Ośrodku Kultury "Tkacz". Na scenie wystąpią podopieczni stowarzyszenia wraz z rodzicami. Zaprezentują spektakl muzyczno-słowny "Współczesna opowieść wigilijna".

"Podobnie jak poprzednie nasze występy, tak i ten prowadzony będzie przy wsparciu Programu Językowego MAKATON zapowiedziała Marta Borkowska Mela, członek Stowarzyszenia. Natomiast Monika Szulczyk z Piwnicy Kreatywności zorganizuje zabawę dla najmłodszych widzów.

Spotkanie ma na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat autyzmu wśród mieszkańców powiatu tomaszowskiego. "Poza częścią artystyczną, odbędą się wykłady dotyczące istotnych zagadnień związanych z autyzmem deklaruje Monika Zadora, prezes "Iskierki". Szkolenia poprowadzą m.in. Agnieszka Szczepaniak (psycholog), Agnieszka Lenartowicz (pedagog), Marta Borkowska-Mela (logopeda), Izabela Klin (logopeda). Nie zabraknie słodkich niespodzianek. Projekt organizowany jest przy współpracy Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz.