Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Policja świętowała 100. rocznicę powstania

Tomaszowska Policja świętowała 100 rocznicę powstania Policji Państwowej. W poniedziałek (22 lipca) odbyły się oficjalne uroczystości. W Starostwie Powiatowym wręczono awanse zawodowe, natomiast w Muzeum można było podziwiać przygotowaną specjalnie z tej okazji wystawę.

Zdjęcie uczestników świeta policji na tle muzeum

Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim wręczono awanse tomaszowskim policjantom, a muzeum otworzyło okolicznościową wystawę o historii Policji w Polsce i Tomaszowie Mazowieckim.

Awanse zawodowe odebrało kilkudziesięciu policjantów.  Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman przyznał również nagrody dla 184 funkcjonariuszy Policji pełniących codzienna służbę w powiecie tomaszowskim, a także 37 nagród dla podległych pracowników Policji. Ponadto nagrody Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka otrzymało 14 funkcjonariuszy, a także 2 pracowników tomaszowskiej jednostki Policji. Ogółem z dniem 24 lipca 2019 roku awans na wyższy stopień służbowy, oprócz wyżej wymienionych funkcjonariuszy korpusu oficerów starszych, otrzymało 63 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, w tym : 1 w korpusie oficerów młodszych , 34 w korpusie aspirantów, 23 w korpusie podoficerów, 5 w korpusie szeregowych.

 W Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego znajduje się wystawa "Tomaszowska Policja - wczoraj i dziś". Prezentuje ona historię tomaszowskiej jednostki. Można obejrzeć wiele zabytków przekazanych m.in. przez prywatnych kolekcjonerów, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim i oddział archiwum w Tomaszowie Mazowieckim oraz Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim i Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 w Łodzi. Wystawę można zwiedzać przez miesiąc (od 22.07 do 25.08.2019 roku).

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij