Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Poetka z MCK-u laureatką 36. Wąglańskiego Maja Poezji

 Tomaszowianka Izabela Rudzka, zajęła III miejsce w 36. Wąglańskim Maju Poezji w kategorii „Poezji rymowanej”. Dwunastolatka reprezentowała Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

 Laureatka konkursu poezji Izabela Rudzka

Miłośniczka poezji rozwija swój talent podczas cotygodniowych spotkań Klubu Przyjaciół Literatury w DOK-u. Swój warsztat Iza szlifuje pod okiem Anny Ziei. Warto przypomnieć, że tomaszowianka została również laureatką XX Ogólnopolskiego i XXXIV Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016”pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Laureatka wraz z instruktorką zostały zaproszone na uroczyste podsumowanie konkursu 28 maja br. do Wąglan, niedaleko Opoczna.

 

Najmłodszą uczestniczką konkursu okazała się Kalina Grzyb, piątoklasistka należąca również do koła literackiego w MCK-u, a najstarszym poetą 36. Wąglańskiego Maja Poezji był 86-letni Jan Czarnecki z Chwałowic koło Iłży.

Inicjatorami konkursu są Państwo Krystyna i Waldemar Jóźwikowie z Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, pasjonujący się poezją, którzy wraz z przewodniczącym jury - Stanisławem Stanikiem, Redaktorem Naczelnym Myśli Literackiej po analizie 2100 wierszy – 357 poetów z 18 krajów przyznało w dwóch kategoriach w tegorocznej edycji 16 nagród i wyróżnień.

Młodej poetce gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Źródło: Miejskie Centrum Kultry

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij