Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2022-05-30

Pobiegli „Z miłości do zdrowia”

Charytatywny Bieg „Z Miłości do Zdrowia” odbył się w naszym mieście 29 maja br. po raz pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią. Wzięli w nim udział biegacze (niekiedy z całymi rodzinami) oraz osoby uprawiające nordic walking. Biegowi aleją Wandy Panfil towarzyszyły konsultacje, porady medyczne i profilaktyczne, związane za zdrowiem oraz z bezpieczeństwem.


Wzorem lat wcześniejszych bieg oraz marsz nordic walking organizowane został przez szpitale TCZ, Scanmed, NU-MED, Fundację NU-MED oraz innych partnerów wydarzenia. Przedbiegową rozgrzewkę przeprowadziła Wanda Panfil, znana polska lekkoatletka, wielokrotna triumfatorka maratonów, dwukrotna uczestniczka letnich Igrzysk Olimpijskich, która również wzięła udział w biegu. Biegaczom sygnał do startu z pistoletu startera dał prezydent Marcin Witko. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki.

W czasie imprezy przeprowadzono zbiórkę – w tym roku jej celem było zgromadzenie środków, dzięki którym powstanie Strefa Dobrej Pogody – przestrzeń plenerowa dla pacjentów przed Szpitalem Onkologicznym NU-MED.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij