Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Pływali nawet na… pizzy

Świetna zabawa, mnóstwo śmiechu i muzyka szantowa – tak w skrócie można opisać imprezę „Płyń na byle czym”, która odbyła się w sobotę, 10 lipca na Przystani nad Pilicą. Jej organizatorem było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Dopisali uczestnicy oraz pogoda.

Wydarzenie odbyło się w ramach letniego cyklu „To masz w Tomaszowie”. Głównym punktem był konkurs w pływaniu na byle czym. Startujące załogi wykazały się dużą kreatywnością przy przygotowaniu swoich wodnych pojazdów i strojów. Pływano na drzwiach, brodzikach, a nawet... pizzy. Śmiałków oklaskiwała liczna widownia, która zebrała się na pomoście wzdłuż Pilicy.

Komisja konkursowa po burzliwych obradach, w trakcie których oceniano wygląd konstrukcji, stylistykę stroju załogi, pływalność wodnych pojazdów oraz oryginalność podejścia do tematu i wykorzystane techniki, wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce w konkursie „Płyń na byle czym” jury przyznało Poli i Konradowi Goździkom. Drugie miejsce zajął Rafał Pietrzko, miejsce trzecie Edyta Pietrzko, a na miejscu czwartym uplasowali się Wiktoria i Mariusz Pietrzko. Wyróżnienia trafiły do Katarzyny Tomczak oraz Tomasza Łucki. Fundatorami nagród byli: Miejskie Centrum Kultury, Tomasz Izydorczyk firma Castorama Częstochowa oraz TlenoStacja Piotr Stankowski. Nad bezpieczeństwem uczestników konkursu czuwali ratownicy z tomaszowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Celem konkursu była promocja aktywnego wypoczynku, a także popularyzacja turystycznego potencjału Tomaszowa Mazowieckiego i rzeki Pilicy oraz wspólna zabawa tomaszowian i turystów.

Dodatkową atrakcją dla uczestników sobotniego wydarzenia był koncert „W szantowych klimatach” w wykonaniu zespołu Na razie, którego lider – Janusz Nastarowicz – przez wiele lat związany był z naszym miastem.

W przerwie między konkursem a koncertem chętni mogli wziąć udział w minikursie polskiego języka migowego i poznać podstawowe, przydatne w codziennym życiu, zwroty. Były też warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury.

A już w najbliższą sobotę, 17 lipca o godz. 15 Miejskie Centrum Kultury zaprasza do Skansenu Rzeki Pilicy na „Słodką sobotę”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij