Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Piknik majowy na ludowo

We wtorek, 2 maja w Skansenie Rzeki Pilicy odbył się Majowy Piknik Ludowy. Mogliśmy posłuchać lokalnych artystów i regionalnych zespołów ludowych.


Pomimo pochmurnej pogody piknik w skansenie odbył się w bardzo ciepłej i kolorowej atmosferze. W to majowe popołudnie wystąpili: Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy „Cekinki”, Zespół Ludowy „Piliczanie”, Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lubochnianie”, grupa „Wokalni” działająca w MCK pod kierunkiem trenerki wokalnej Beaty Niedzielskiej w składzie: Iga Zielińska, Amelia Piechota, Hubert Pietrzyk, Maria Kubiś, Julia Pietras oraz Jadwiga Kocik. Solowym występem zaskoczył publiczność także śpiewak ludowy z Sulejowa, pan Zdzisław Gajewski. A odrobinę humoru na scenę wprowadził pan Jacek z Piotrkowa Trybunalskiego.


W trakcie wydarzenia odwiedzający mogli wziąć udział w warsztatach plecionkarskich z wikliny, podczas których tworzyli swoje własne wiklinowe koszyczki, a przy okazji mogli spróbować się w tym niełatwym rzemiośle. Manualne umiejętności można było rozwinąć również przy stoisku rzeźby u pana Włodzimierza Mazurka oraz tworzenia kwiatów z krepiny.

Zabawy plastyczne i animacje ruchowe poprowadzili dla najmłodszych instruktorzy zajęć MCK – tam dzieciaki tworzyły tematyczne papierowe ozdoby oraz mogły się nieco wyszaleć. Aktywności nie zabrakło również na scenie – z pomocą instruktora capoeiry młodzi uczestnicy mogli poznać tą brazylijską i rytmiczną sztukę walki. Przerywnikiem dla publiczności była lekcja języka migowego poprowadzona przez Małgorzatę Barwicką.Wszyscy chętni mogli spróbować się tego dnia w strzelaniu z łuku do celu, co było ciekawym doświadczeniem.

Atrakcją dla zwiedzających była nowa wystawa wycinanki regionalnej twórcy ludowego z Inowłodza, pana Aleksandra Dutkiewicza, która wyeksponowana została w budynku skansenowej świetlicy. Wydarzenie poprowadził Zbigniew Cichawa. To był miło spędzony czas. Organizatorzy dziękują za obecność.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij