Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Pierwsza Dama na otwarciu Sali Integracji Sensorycznej w ORDN

Otwarcie sali integracji sensorycznej imienia gen. Tadeusza Buka to zwieńczenie ubiegłorocznego koncertu charytatywnego, nad którym patronat objęła małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser – Duda. Podczas tego wydarzenia zbierano środki na utworzenie sali integracji sensorycznej.  Pozyskano aż 35.35,00 zł. Dzięki pomocy przyjaciół ORDN i sponsorów, sala powstała i 10 września została oficjalnie otwarta m.in. przez Pierwszą Damę, która ponownie odwiedziła ośrodek.

Zdjęcie grupowe z Pierwszą Damą

Wstęgę w trakcie oficjalnego otwarcia przecięła  Agata Kornhauser – Duda wspólnie z wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Zofią Szymańską, dyrektor ORDN Martą Niemczyk, Mariuszem Bukiem, synek gen. Tadeusza Buka, którego imię nosi sala, Piotrem Goździkiem, który reprezentował rodziców, Stanisławem Filą, który reprezentował przyjaciół Ośrodka i gen. Buka, oraz Witoldem Pardejem podopiecznym Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Autystycznych „Iskierka”.

  Dzięki tej sali, podopieczni Ośrodka będą mieli większą szansę na lepszy rozwój i pełniejsze funkcjonowanie  w społeczeństwie . W sali integracji sensorycznej odbywa się indywidualna terapia dziecka z terapeutą, określana jest ona jako naukowa zabawa. Podczas zajęć nie uczy się dziecka konkretnych umiejętności (np. pisania), lecz poprzez takie czynności jak huśtanie na hamaku, turlanie czy jazda na deskorolce, usprawniana jest praca systemów sensorycznych i procesów układu nerwowego, które stanowią bazę do rozwoju tych umiejętności. Terapia wpływa na motorykę, na koordynację wzrokowo – ruchową, komunikację, emocje i na pozostałe sfery rozwoju. Metodę integracji sensorycznej zalicza się do najważniejszych metod wykorzystywanych w pracy z dziećmi wykazującymi problemy w rozwoju.  

Dyrekcja i podopieczni Ośrodka serdecznie dziękują wszystkim za udzielone wsparcie, za pracę, za każdy pomysł, sugestie, pomoc w przejściu przez procedury administracyjne , za piękne i profesjonalne wykonanie sali oraz za życzliwość  i pomoc finansową przy realizacji projektu.  

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij