Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-12-04

Pięciu uczestników konkursu na opracowanie koncepcji parku „Solidarność”

Do 2 listopada można było składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej rozbudowy i przebudowy amfiteatru wraz z jego otoczeniem w Parku "Solidarność". Magistrat otrzymał pięć wniosków i wszystkie zostały dopuszczone do udziału w konkursie. Suma nagród wynosi 17 000 zł.

Zadaniem projektu konkursowego jest wskazanie sposobu odwrócenia centrum Tomaszowa w stronę rzeki Wolbórki i stworzenia atrakcyjnej przestrzeni publicznej, ze szczególnym wskazaniem na przebudowę istniejącego amfiteatru. Uczestnicy konkursu mają zaproponować sposób uatrakcyjnienia terenów nadrzecznych w Parku "Solidarność" wraz z istniejącym amfiteatrem.

W projekcie należy zaproponować m.in. wprowadzenie elementów zachęcających mieszkańców do korzystania z parku oraz podnoszących atrakcyjność miejsca i poczucie bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursu powinni także zaplanować budowę zadaszonej widowni, toalety publicznej, a także toalety dla zwierząt domowych.

Nowa koncepcja Parku "Solidarność" stanowi jeden z elementów rewitalizacji centrum naszego miasta. Konkurs zostanie rozstrzygnięty najpóźniej 15 marca 2016 roku. Przypomnijmy, że wyniki ekspertyzy przeprowadzonej przez zespół rzeczoznawców Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa wykazały, że skuteczna naprawa dotychczasowej muszli koncertowej przestała być możliwa.

Sąd konkursowy po dokonaniu oceny złożonych wniosków postanowił dopuścić do udziału w konkursie i zaprosić do złożenia pracy konkursowej wszystkich uczestników konkursu jako spełniających wymagania określone w regulaminie konkursu. Dwa podmioty, które biorą udział w konkursie pochodzą z Łodzi, a trzy z Tomaszowa.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij