Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Piastowie w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej

Od 1 kwietnia w holu MBP przy ul. Mościckiego 6 czytelnicy mogą obejrzeć wystawę zatytułowaną „Piastowie w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim”, która prezentuje książki z zakresu literatury pięknej oraz popularno-naukowej dotyczące historii dynastii Piastów.

Piastowie w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej

Wystawa dodatkowo wzbogacona jest o portrety autorstwa Jana Matejki przedstawiające władców piastowskich. 1050 rocznica chrztu Polski stała się również okazją do prezentacji sagi „966 Książę Mesco” ilustrowanej i opracowanej graficznie przez Piotra Janowczyka. Powstała ona na podstawie kronik Galla Anonima, Wincentego Kadłubka, Thietmara z Merseburga, Ibrahima ibn Jakuba oraz Zygmunta Krasińskiego. Składa się z kilkunastu plansz grafik opisujących losy założyciela Państwa Polskiego Mieszka I.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij