Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Orszak Trzech Króli. 5. edycja w Tomaszowie Mazowieckim

Po raz kolejny ulicami Tomaszowa Mazowieckiego przejdzie Orszak Trzech Króli. Organizatorzy wydarzenia, wolontariusze z Fundacji Orszak Trzech Króli podkreślają, że zaproszeni są wszyscy, bez względu na wyznanie i przekonania.

Orszak

Uroczysty Orszak Trzech Króli wyruszy tradycyjnie 6 stycznia o godz. 1415 z trzech parafii: św. Jadwigi Królowej, NMP Królowej Polski i Św. Rodziny, i przejdzie ulicami naszego miasta, aby dotrzeć do żywej szopki przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. ks. J. Popiełuszki 2. Tam zostanie przywitany śpiewem kolęd w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Skrzynkowianki”. Następnie odbędzie się pokłon Trzech Króli i złożenie darów Dzieciątku. O godz. 1545 będzie miało miejsce ogłoszenie zwycięzców Miejskiego Konkursu Szopek i Gwiazd oraz wręczenie nagród. A o godz. 1600 rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. Następnie o godz. 1700 odprawiona będzie uroczysta Eucharystia o Objawieniu Pańskim.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja „N.S.J.-Rodzina”, parafie dekanatu tomaszowskiego, Urząd Miasta, Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe oraz Fundacja „Orszak Trzech Króli”.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij