Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” z MBP

„Jeżycjada” to cykl książek Małgorzaty Musierowicz adresowany do młodych czytelników, którego bohaterami są członkowie, wykreowanej przez autorkę, rodziny Borejków, składający się z 23 tytułów. W tym roku w całym kraju odbyła się piąta edycja Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Organizatorem akcji promującej twórczość pisarki jest wydawnictwo Akapit Press. Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim przystąpiła do tego wydarzenia.

W marcu bibliotekarki spotkały się z uczniami tomaszowskich szkół, aby wspólnie czytać „Jeżycjadę”. 3 marca odwiedziły dzieci z Archidiecezjalnej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim. Do świata książek wprowadził dwie klasy pierwsze bohater serii „Jeżycjady” Ignacy Borejko, który już jako mały chłopiec uwielbiał chodzić do biblioteki i czytać książki. Uczniowie wysłuchali fragmentu o jego wizycie w książnicy z lektury pt. „Kalamburka”. Kolejne czytanie tej popularnej serii odbyło się 15 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie dwóch klas trzecich wysłuchali fragmentów z tomu „Szósta klepka”, „Opium w rosole” oraz „Żaba”. Specjalnie na tę wyjątkową okazję opracowano ciekawostki z „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz i przygotowano ilustracje w formie kart narracyjnych do teatrzyku kamishibai. Nie zabrakło też rozmowy o korzyścachi płynących z sięgania po książki. Ta seria towarzyszy miłośnikom słowa pisanego od ponad czterdziestu lat i zachwyca kolejne pokolenia. Do akcji włączyli się bibliotekarze i czytelnicy. Organizatorzy akcji dziękują za udział w promowaniu czytelnictwa.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij