Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ogólnopolska Olimpiada dla Młodych Strażaków

17 czerwca 2017 w Wieruszowie odbyła się I Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Głównym celem zawodów jest popularyzowanie nawyków bezpiecznego zachowania wśród dzieci w sytuacji zagrożeń pożarowych, ale również rozwijanie pasji sportowych czy też integracja i współpraca dziecięcych drużyn.

FPTP


W I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych udział wzięły 32 zastępy z 10 województw. Każdy z zastępów składał się z dziesięciorga dzieci oraz uczestników rezerwowych. Ogółem do Olimpiady przystąpiło 350 dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Drużyny brały udział w czterech konkurencjach: musztra, sztafeta (w której do pokonania były m.in. płotek, drabina, tyczka czy rów), ćwiczenie bojowe „Na mokro” oraz ćwiczenie bojowe „Sikawka”. Każda z konkurencji oceniana była kompleksowo za wykonanie przez całą drużynę.
       

Tomaszowską Ochotniczą Straż Pożarną na Olimpiadzie reprezentowali:
    Nadia Kocięba,
    Laura Kowalczyk,
    Maja Sosnowska,
    Jan Batorski,
    Stanisław Batorski,
    Błażej Kocięba,
    Aleks Kocięba,
    Artur Kut,
    Maciej Lenarcik,
    Mikołaj Lenarcik,
    Konrad Sosnowski,
    Piotr Sosnowski.

Nasi mali strażacy z każdym zadaniem poradzili sobie znakomicie. Byli szybcy w sztafecie i bezbłędnie potrafili budować linie gaśnicze z odcinków węża. Zastęp z Tomaszowa Mazowieckiego oceniony został na maksymalną liczbę punktów, tj.20 (po 5 za poszczególne zadanie). Za tak profesjonalne przygotowanie drużyny wdzięczni możemy być panom Apoloniuszowi Sosnowskiemu, Sewerynowi Sosnowskiemu oraz Michałowi Batorskiemu.

Poza konkurencjami stricto olimpijskimi, dzieci mogły również indywidualnie sprawdzić się w gaszeniu pożaru, przenoszeniu poszkodowanego czy też wspinaczce po ściance. Po zakończeniu swoich konkurencji, na każdego zawodnika czekał ciepły obiad przygotowany przez organizatorów.

Decyzją sędziego głównego, wszystkie 32 drużyny zdobyły I miejsce. Dla zwycięzców przygotowano liczne nagrody. Oprócz pucharu, statuetki czy maskotki, każdy uczestnik otrzymał medal i hełm strażacki, a także certyfikat uczestnictwa w Olimpiadzie oraz inne nagrody od sponsorów (jak plecaki, czapeczki, słodycze czy gadżety).

Nasi mali dzielni strażacy, choć potwornie zmęczeni, z pewnością jeszcze długo dzień ten będą wspominać z dumą i kojarzyć z dobrą zabawą. A kolejna Olimpiada już za 2 lata...

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij