Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

O Reymoncie na wesoło

Ciekawostki o życiu i twórczości Władysława Stanisława Reymonta poznali uczestnicy projektu pn. „Kolej” na Reymonta, którego organizatorami jest Łódzki Dom Kultury i Miejskie Centrum Kultury. Partnerem realizowanego 4 lipca br. zadania była Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim.

Dzieci w trakcie zajęć

 Biografia noblisty przedstawiona w formie rymowanego wiersza stanowiła wesołe wprowadzenie do spotkania pn. „W Stacyjce Reymonta”. Dzieci uczestniczące w warsztatach  dowiedziały się także o kompozycji i konstrukcji powieści „Chłopi”, za którą pisarz otrzymał Nagrodę Nobla w 1924.

Podczas spotkania padło wiele pytań  odnośnie „stacyjki” Reymonta. Prowadzący działania interdyscyplinarne przybliżyli historię pochodzenia stacyjki, gdzie w latach młodzieńczych Reymont spędzał wiele czasu. Realizatorzy projektu zachęcili do odwiedzenia tej architektonicznej perełki, poczekalni kolejowej, która obecnie znajduje się w Filii MCK-u:  Skansenie Rzeki Pilicy. Lekcja biblioteczna połączona z elementami plastyki i dramy odbyła się w siedzibie MCK-u, w ramach współorganizacji projektów kulturalnych związanych z obchodami Roku Reymontowskiego w województwie łódzkim.

 

Źródło: Miejskie Centrum Kultury

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij