Nowoczesny sprzęt IT dla szkół i nie tylko

Nowoczesny sprzęt IT dla szkół i nie tylko - grafika przedstawiaijąca logo miasta i zakupiony sprzęt

Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, do tomaszowskich szkół, magistratu i miejskich instytucji trafi ponad 100 zestawów komputerowych, kilkadziesiąt laptopów i urządzeń wielofunkcyjnych. Nowoczesny sprzęt IT zwiększy poziom bezpieczeństwa danych, a także wzmocni fundamenty informatyzacji usług publicznych oferowanych mieszkańcom.

Część nowoczesnego sprzętu IT miasto zakupiło w ramach realizacji projektu pn. „TOMASZÓW MAZOWIECKI - ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim”, finansowanego w ramach Programu "Rozwój Lokalny" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Zakupiono m.in. zestawy komputerowe, laptopy i urządzenia wielofunkcyjne na potrzeby tomaszowskich szkół, Centrum Usług Wspólnych, Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, Urzędu Miasta i Samorządowego Żłobka nr 1.

Z tzw. środków norweskich w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych wykonano bezpieczną sieć komputerową oraz od podstaw stworzono serwerownię. Natomiast na potrzeby Urzędu Miasta zakupiono multimedialny roll-up i ploter.

Na zakup sprzętu IT miasto pozyskało również środki w ramach projektu grantowego pn. „Cyfrowa Gmina” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Niebawem ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na zakup ponad 50 zestawów komputerowych dla szkół, Centrum Usług Wspólnych, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teresy Gabrysiewicz-Krzysztofikowej, Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego oraz Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

To nie jedyne działania realizowane przez Urząd Miasta w zakresie IT. - Chcemy wprowadzić jak najwięcej nowoczesnych rozwiązań technologicznych w celu wyeliminowania nadmiernych procedur – zapewnia Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Na wszystkie działania w zakresie IT pozyskaliśmy ponad 4,5 mln zł. Zaplanowaliśmy m.in. uruchomienie aplikacji dla mieszkańców, wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania oświatą, a także budowę nowoczesnej serwerowi i sieci światłowodowej pomiędzy Urzędem Miasta a wszystkimi jednostkami włączonymi w jednolity system zarządzania - podkreśla.

Przypomnijmy, że w 2020 roku miasto pozyskało również ponad 250 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego w ramach konkursu grantowego pn. „Zdalna szkoła+”.  Został on użyczony uczniom m.in. z rodzin wielodzietnych, by ułatwić im naukę online.