Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-12-07

Nowe iluminacje rozbłysły na pl. Kościuszki

W Mikołajki w centrum miasta rozbłysły nowe iluminacje świąteczne. Nie zabrakło również gier i zabaw dla dzieci oraz występów artystycznych podopiecznych Miejskiego Centrum Kultury.


Od godz. 16 najmłodsi tomaszowianie wzięli udział w grach i zabawach. Animacją zajęli się pracownicy jednostek kultury i artyści ze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych "Trzcina". Na scenie mogliśmy podziwiać występy artystyczne podopiecznych Miejskiego Centrum Kultury, a Związek Harcerstwa Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim poprowadził konkurencje sportowo-rekreacyjne. Na pl. Kościuszki pojawił się też Święty Mikołaj.

Punktualnie o godzinie 17 prezydent Marcin Witko wraz z mieszkańcami włączyli świąteczne iluminacje. Na pl. Kościuszki rozbłysła nowa choinka o ponad 11 m wysokości, bombka 3D z przejściem oraz gwiazdy i nitki świetlne na latarniach. Podobnie jak w poprzednim roku pojawiły się oświetlone sanie ciągnięte przez renifera.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, Związek Harcerstwa Polskiego i Miejskie Centrum Kultury, przy współpracy z firmą JARKPOL.

Uczniowie nagrodzeni

We wtorek, na pl. Kościuszki wręczono również nagrody w ramach pierwszej edycji konkursu ekologicznego „Eko-patrol ENERIS”.  Łącznie w  projekcie udział wzięło 8  eko-patroli: ze Szkoły Podstawowej nr 13, Szkoły Podstawowej nr 1  oraz Gimnazjum nr 3. Zwyciężył eko-patrol z tej ostatniej placówki.

Trójka uczniów – Magdalena Nowak, Aleksandra Pietruszczak i Franciszek Myszewski pod opieką nauczycielki Emilii Chmal przyczyniła się do promocji postaw ekologicznych zarówno wśród najmłodszych oraz dorosłych mieszkańców miasta. Nagrodą dla zwycięskiego eko-patrolu z Gimnazjum nr 3 są elektroniczne czytniki książek. Wszyscy, którzy zgłosili się do konkursu i  udokumentowali wykonanie chociaż jednego działania na rzecz środowiska, otrzymają nagrodę pocieszenia.

Pomysłodawcą konkursu jest ENERIS Surowce, który wspólnie z Urzędem Miasta wspiera edukację ekologiczną w tomaszowskich szkołach.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij