Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Noc Bibliotek „Wolno czytać!” już 4 czerwca!

To  już druga edycja ogólnopolskiej, wieczorno-nocnej imprezy, która promuje czytelnictwo i biblioteki. Tomaszowska książnica po raz pierwszy uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Jest to okazja do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników.

 Banner reklamujący akcję

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza miłośników czytelnictwa już na godzinę 18.00 do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP, przy pl. Kościuszki 18. Zakończenie spotkania przewidziane jest na godzinę 21.00. Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek to „Wolno czytać!”. Wolno, rozumiane w dwóch kontekstach: pierwszym, oznaczającym nasz wolny wybór, że chcemy czytać, że sami, świadomie wybieramy dobór naszych lektur. W drugim kontekście wolno rozumiane dosłownie, bez pośpiechu. Czytelnik powinien delektować się słowem pisanym. Podczas Nocy Bibliotek nie może zabraknąć wspomnienia o patronie 2016 roku, o Henryku Sienkiewiczu. Amatorzy nocnego czytania będą mogli sięgnąć po ulubione dzieła naszego noblisty oraz zagrać w grę towarzyską - flirt towarzyski z cytatami z jego dzieł. Na ławce obok biblioteki przysiądą z książką znani mieszkańcy naszego miasta oraz zwykli ludzie kochający literaturę, którzy głośno przeczytają swoje ulubione fragmenty. Przewidziane są liczne atrakcje.

 

Serdecznie zapraszamy!

 
Plakat imprezy

Program Nocy Bibliotek – „Wolno czytać!”

Uroczysta inauguracja godz. 18.00  - Prezentacja działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej. - Inscenizacja słowno-muzyczna „Strajk w bibliotece” w wykonaniu uczniów z SP nr 12. - Występ Weroniki Skorupy z Klubu Sportowego Aster, finalistki drugiej edycji programu „Mali Giganci” – z grupy „Chyżaki”. - Występ Zuzanny Borowskiej, uczennicy ZS nr 4 (SP nr 10) laureatki „Tomaszowskiej Wiosny”2016 - Występ Weroniki Hes z Młodzieżowego Domu Kultury, laureatki „Tomaszowskiej Wiosny” 2016 - Głośne czytanie książki Zofii Staneckiej „Basia i wolność” oraz miniwarsztaty o zasadach życiowych. - Zabawy dla dzieci i młodzieży przygotowane przez Stowarzyszenie Pozytywnie Ambitnych Marzycieli z ZSP nr 2. - Gry i zabawy planszowo-stolikowe prowadzone przez Klub Fantastyki „Elysium”. - Zajęcia plastyczne dla dzieci (robienie zakładek do książek). - Flirt z dziełami Henryka Sienkiewicza i wspólne czytanie powieści noblisty. - Selfie na ławeczce z książką w ręku. - Poczęstunek. - Zakończenie godz. 21.00Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij