Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Noc Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza miłośników czytelnictwa na Noc Bibliotek, która odbędzie się w sobotę, 5 października o godzinę 18 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP przy pl. Tadeusza  Kościuszki 18. Jest to akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

noc bibliotek

Tegoroczna Noc Bibliotek przebiegać będzie pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". W akcji biorą udział biblioteki publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych, a także wszelkie inne miejsca w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu lub pożyczyć do domu książki. Od najstarszych książnic po szafy z książkami w remizach strażackich.

Tomaszowska książnica już po raz czwarty uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Jest to dla nas okazja do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz do poszerzenia grona czytelników.

W programie wydarzenia m.in.:
- występ artystyczny pt. "Znajdźmy wspólny język" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 17 w Tomaszowie Mazowieckim opracowany przez nauczycielki: Małgorzatę Kardas, Annę Mazurek i Barbarę Kanię. Przedszkolaki przedstawią wiersze, piosenki tematyczne oraz układ taneczny;
- koncert Barbary Kani i Tomasza Wnuka;
- gry planszowe oraz rozmowy o literaturze fantasy z członkami Stowarzyszenia "TOPORY".

Na uczestników Nocy Bibliotek czekać będzie słodki poczęstunek. Nie zabraknie gier i zabaw oraz zajęć plastycznych. Dodatkowo dla najmłodszych gości bibliotekarki przygotowały teatrzyk na podstawie bajki "O rybaku i złotej rybce" Aleksandra Puszkina.
Pokój Bajek Oddziału dla Dzieci i Młodzieży zamieni się w nocny pokój, w którym będziemy snuć opowiadania i czytać bajki. Będą zagadki, a za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymają nagrody.

Podczas Nocy Bibliotek odbędzie się też "minikiermasz taniej książki".

O godz. 20 zostanie wyświetlony film familijny pt. "Ptyś i Bill".

Do udziału w Nocy Bibliotek zapraszamy wszystkich chętnych: osoby dorosłe, młodzież oraz dzieci wraz z opiekunami. Czekamy na amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu, miłośników literatury, naszych czytelników, tomaszowian i gości przebywających w tym czasie w naszym mieście. Wspólnie spędzimy miły sobotni wieczór z polską literaturą, sztuką. Zakończenie spotkania przewidziane jest około godziny 21.

Głównym organizatorem tej wieczorno-nocnej imprezy jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 


 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowiecki


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij