Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wczoraj obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości w Tomaszowie rozpoczęły się w Kościele NMP Królowej Polski w asyście Kompani Reprezentacyjnej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z udziałem przedstawicieli władz samorządowych powiatu i miasta. Nie zabrakło również przedstawicieli wojska, służb mundurowych, delegacji szkół, organizacji, stowarzyszeń oraz mieszkańców Tomaszowa.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Tomaszowie Mazowieckim

Po Mszy Św. odczytano Apel Pamięci, oddano Salwę Honorową, a następnie złożono kwiaty pod tablicami żołnierzy wyklętych w Kaplicy Pamięci. W II Liceum Ogólnokształcącym odbył się natomiast wykład ,,Żołnierze Wyklęci na Ziemi Łódzkiej” dr Dariusza Roguta. Przypomnimy, w niedzielę na ul. Tomaszowa odbył się Bieg Wilczym Tropem upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. W Urzędzie Miasta, nadal można natomiast oglądać wystawę im poświęconą.

foto: H.Gąćkowski

 

Źródło: Starostwo Powiatowe


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij