Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Narodowe Święto Niepodległości w miejskich placówkach oświatowych

Narodowe Święto Niepodległości zostanie uczczone w miejskich szkołach w ramach nauki zdalnej. Ponadto wszystkie placówki oświatowe będą uczestniczyć w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” 2020 (odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11).

Na zajęciach online zostanie odśpiewany hymn Polski, a w ramach edukacji patriotycznej będą odbywały się tematyczne lekcje wychowawcze. Odbędą się konkursy plastyczne i muzyczne, natomiast w klasach młodszych nauka wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Przygotowano również projekcje prezentacji multimedialnych o Narodowym Święcie Niepodległości. Podejmowane będą różne akcje, np. „patriotyczny chellenge” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego, gdzie na szkolnym Facebooku uczniowie i nauczyciele wykonują pieśni patriotyczne i recytują wiersze.

Z kolei w przedszkolach zostanie odśpiewany hymn, powstaną kąciki patriotyczne, w poszczególnych grupach będą wykonywane różne ozdoby narodowe i prace plastyczne. Zorganizowane zostały także „poranki patriotyczne”, podczas których dzieci nauczą się piosenek i wierszy. Starsze grupy przygotują i zaprezentują program artystyczny o charakterze patriotycznym. Odbędą się projekcje filmów o symbolach narodowych. Przedszkolaki (w większości przedszkoli) będą ubrane w barwy narodowe.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij