Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


MZK również uczy

Po raz pierwszy w historii Spółki, dzięki współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim od września br. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 rozpoczęli praktyczną naukę w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych w zajezdni MZK.

mzk uczy

 To pierwsze takie partnerstwo samorządu, szkoły zawodowej i miejskiej spółki jako pracodawcy, którego celem jest przygotowanie uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej oraz wykształcenie wykwalifikowanej kadry pracowników.  

- Takie partnerstwo ułatwia wejście ucznia na rynek pracy. Mają oni też niespotykaną dotąd w Tomaszowie szansę na naukę praktyczną na hybrydowych, nowoczesnych autobusach – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa, który w ubiegłym tygodniu sprawdzał, jak wyglądają zajęcia w zajezdni.  

Aktualnie praktyki zawodowe odbywa siedmiu uczniów – sześciu z klasy I oraz jeden uczeń klasy II. Opiekę nad nimi sprawuje kierownik stacji obsługi p. Marek Skrzypczyk. Uczniowie w trakcie praktyk nabędą wiedzę techniczną, mając do dyspozycji nowoczesne wyposażenie stacji obsługi, stacji kontroli pojazdów oraz tabor, którym dysponuje Spółka, w tym autobusy hybrydowe.

- Ponieważ zajezdnia MZK jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce zajezdni autobusowych (zajezdnia spełnia najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa i warunków pracy, wybudowana została przy wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej i oddana do użytkowania w ubiegłym roku) i dysponuje bardzo zaawansowanym technologicznie taborem, to z pewnością wiedza zdobyta przez uczniów w MZK uczyni ich w przyszłości bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy. Po zakończeniu praktyk najlepsi uczniowie będą mieli szansę na etat w MZK – mówi prezes MZK Wioletta Magin.

Wszelkie pytania dotyczące praktycznej nauki zawodu należy kierować do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. na adres: sekretariat@mzktomaszow.pl lub telefonicznie: 44 723-75-71 wew. 40.

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij