Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

MZK otwiera się na młodzież

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 uczniowie kierunku „mechanik pojazdów samochodowych” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym.Współpraca między Prezydentem Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Miejskim Zakładem Komunikacyjnym oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 ma umożliwić uczniom zdobycie niezbędnego doświadczenia zawodowego już na etapie nauki w szkole.

Zajęcia będą obejmować diagnostykę i naprawę samochodów osobowych oraz przede wszystkim autobusy hybrydowe. Zaplecze merytoryczne zapewnione przez zajęcia szkolne i doświadczenie praktyczne – da uczniom większe szanse na rynku pracy.

Ufundowane zostaną stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce, a ponadto po zakończeniu nauki najlepsi uczniowie będą mogli dołączyć do zespołu MZK.

Podczas Targów Pracy, które odbędą się 21 marca będzie można odwiedzić stoisko i zaczerpnąć więcej informacji dotyczących kierunku, nie będzie to jednak jedyna okazja. W zajezdni MZK 10 maja w godzinach 14:00-18:00 br. zorganizowany zostanie Dzień Otwarty, na którym przyszli uczniowie wraz z rodzicami będą mogli sprawdzić warunki pracy w zajezdni, wyposażenie, poznać tabor oraz porozmawiać z zespołem MZK o kształceniu i pracy.


Ulotka o nowym kierunku kształcenia - mzk1


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij