Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2021-08-24

Muzyczny miks, czyli nasi grają [uwaga - zmiana terminu koncertu!]

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczyna nowy projekt pod hasłem „Letnia scena muzyczna – Nasi grają”, którego celem jest promocja twórczości lokalnych artystów, często dopiero zaczynających swoją muzyczną karierę. Pierwszy koncert w tym cyklu odbędzie się 27 sierpnia br. w godzinach 18-20 w Skansenie Rzeki Pilicy.

Na scenie wystąpią: zespoły MasaHuku (hard rock) oraz Zakręty (reggae, rock). Bilety wstępu na wydarzenie w cenie 5 złotych są do nabycia przez biletyna.pl https://biletyna.pl/koncert/Letnia-scena-muzyczna-Nasi-graja/Tomaszow-Mazowiecki lub w kasie Skansenu Rzeki Pilicy. Zapraszamy wszystkich chętnych na to wyjątkowe popołudnie i muzyczny miks. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Informacje o wykonawcach:

MasaHuku – zespół powstał w 2014 roku, stworzyli go uczniowie i absolwenci ówczesnego III Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim w składzie: Tomasz Radzikowski (nauczyciel, perkusista), Przemysław Dębiec (bas, później wokal), Szymon Pilarczyk (gitara prowadząca) oraz sekcja dęta. W 2016 roku do zespołu dołączył drugi gitarzysta – Daniel Antoniewicz, również absolwent III LO. Na początku grali głównie polskie covery, m.in. takich wykonawców jak Lady Pank, Poparzeni Kawą Trzy i innych. Z czasem do repertuaru koncertów wprowadzili własną twórczość, inspirując się wieloma zespołami, ale nie mogąc precyzyjnie zdefiniować gatunku, który grają. Jak mówią, najbliższy jest im heavy metal/rock alternatywny/grunge – rockowe brzmienia lat 80. reprezentowane przez Black Sabbath, Iron Maiden czy Pearl Jam. Czasem na koncertach MasyHuku pojawia się też blues czy funk. W 2020 roku gitarzystę prowadzącego zastąpił Mateusz Thomas, który gra z zespołem do dziś. W aktualnym składzie wystąpią publicznie po raz pierwszy podczas koncertu w Skansenie Rzeki Pilicy.

Zakręty – początki zespołu sięgają 2015 roku. Muzykę, którą grają, określają jako „reggae z przyprawami”, ponieważ do reggae’owej wibracji dodają różne elementy spoza gatunku, takie jak intensywniejsze partie gitarowe czy wstawki rytmiczne w stylu afrobeat. Nieobcy jest im też dub. Aktualnie zespół występuje w składzie: Jakub Krysakowski – gitara bas, Tomasz Szkudlarek – gitara, Robert Sułek – gitara, Karolina Kozar – klawisze, sax, flet poprzeczny, melodyka, sampler, Piotr Misztela – perkusja. Frontmanem jest wokalista Łukasz Kamiński. W 2019 roku zespół wydał album „Translacje”, który promowany był przez singiel „Sunday morning” (premiera 30 września 2019 r. na antenie Polskiego Radia Czwórka w audycji "Strefa Dread", ponadto utwór ten gościł też na antenie bristolskiego radia BCfm w polsko-angielskiej audycji „Fazii & Carter Polish Show”). W 2020 roku zespół Zakręty wziął udział (on-line) w konkursie im. Ryszarda Sarbaka w ramach Festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie dzięki głosom internautów otrzymał wyróżnienie specjalne, co dało mu przepustkę do występów na żywo na tegorocznym festiwalu. Tomaszowscy muzycy zagrali na jednej scenie z takimi wykonawcami jak Maleo Reggae Rockers, Shashamane czy The Beat Roots.

Komunikat organizatora:

Letnia scena muzyczna – zmiana terminu W związku z nagłą sytuacją losową zaplanowany na 27 sierpnia br. o godz. 18 koncert w Skansenie Rzeki Pilicy w cyklu „Letnia scena muzyczna – Nasi grają” niestety nie odbędzie się. Obecnie trwa ustalanie z zespołami nowego terminu. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij