Muzyczna niedziela w MCK Tkacz z Głównym Zaworem Jazzu

Swingowo-popowo i bardzo klimatycznie było 4 grudnia w Miejskim Centrum Kultury Tkacz, gdzie odbył się koncert Głównego Zaworu Jazzu. Poznański zespół zabrał publiczność muzycznym wehikułem czasu w podróż do lat 30., 40. i 50. XX wieku.

W trakcie wydarzenia usłyszeć można było znane współczesne przeboje z nurtu muzyki pop, ale w ciekawych, jazzowych (głównie swingowych) aranżacjach. Na warsztat artyści z Głównego Zaworu Jazzu wzięli utwory m.in.: Lady Pank, Dawida Podsiadły, Kasi Kowalskiej, Darii Zawiałow, Grzegorza Ciechowskiego, zespołów O.N.A., Hey czy Kult i wielu innych wykonawców. Oczywiście nie obyło się bez bisów.

Nie tylko muzyka tego wieczoru była nieoczywista. Publiczność mogła bowiem wysłuchać koncertu nie na typowej widowni, ale w sali zaaranżowanej na klub z początków ubiegłego wieku, przy kawie, herbacie i ciastkach.

Pomysł tak się widzom spodobał, że tuż po koncercie prosili organizatorów (Miejskie Centrum Kultury) o kolejny w podobnych klimatach.