Mistrzostwa Polski w kręglarstwie klasycznym

Tomaszowscy kręglarze wywalczyli srebrny i złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodych  w kręglarstwie klasycznym, który rozegrany został już 14-16 sierpnia br., na kręgielni sportowej w Tucholi.

W piątek 14 sierpnia rozgrywane były mistrzostwa drużynowe, par oraz kwalifikacje indywidualne. Drużyna juniorek w składzie: Daria Zdulska, Nikola Przybyła, Aleksandra Przybyła i Karolina Wołczyk zdobyła srebrny medal, a drużyna juniorów w składzie: Dawid Adamski, Filip Skalski, Michał Skalski i Maciej Wojtaszek zdobyła 4 miejsce.

Para juniorek: Zdulska i Nikola Pzybyła zajęła tak nie lubiane 4 miejsce, a Aleksandra Przybyła i Wołczyk 5.

Para juniorów: Adamski, Michał Skalski zajęła 5 miejsce, a Filip Skalski i Wojtaszek 12.

Do finału indywidualnego zakwalifikowali się: A. Przybyła na 2 miejscu, Zdulska na 4, Nikola Przybyła 12 i Wiktoria Król 14. Michał Skalski 6, Adamski 14, Filip Skalski 22 i Wojtaszek 26. Do finału nie zakwalifikowała się tylko Wołczyk.

W sobotę 15 sierpnia odbyły się starty sprintów, w których Daria Zdulska wywalczyła złoty medal, A. Przybyła 7 miejsce, Wołczyk 9, M. Skalski 12, Adamski 16, oraz tandemów mieszanych, w których tandem Wołczyk - Adamski zajął 5 miejsce, a N.Przybyła i F.Skalski 9

W niedzielę odbyły się finały indywidualne, niestety nie udane dla piliczan. A. Przybyła spadła na 4 miejsce, Zdulska na 12, Król awansowała na 10, N.Przybyła spadła na 15. Adamski awansował na 9, M.Skalski spadł na 12, F.Skalski na 21, Wojtaszek pozostał na 26.

W punktacji medalowej Pilica zajęła 4 miejsce, w punktacji medalowej województw Łódzkie zajęło 3 miejsce, w punktacji klubowej Pilica zajęła 2 miejsce zdobywając 41,5 pkt SSM, w punktacji województw Łódzkie zajęło 2 miejsce.