Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym z medalami dla Pilicy

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym odbyły się 29-31 marca br. na kręgielni sportowej w Gostyniu. Pilicę reprezentowała czteroosobowa drużyna juniorek mł. i czteroosobowa drużyna juniorów mł.

mistrzostwa polski w kręglarstwie

W piątek 29 marca rozgrywane były mistrzostwa drużynowe, par oraz kwalifikacje indywidualne.

Drużyna juniorów w składzie: Szymon Kosz, Filip Skalski, Dawid Adamski i Dominik Cyniak wywalczyła brązowy medal, a drużyna juniorek w składzie: Katarzyna Paduszyńska, Daria Zdulska, Nikola Przybyła i Wiktoria Król zajęła 5 miejsce. Para juniorek: Paduszyńska, Zdulska zajęła 11 miejsce, a Król, Przybyła 12. Para juniorów: Kosz, Adamski zajęła 4 miejsce, a Skalski, Cyniak 8. Do finału indywidualnego zakwalifikowali się: Kosz na 3 miejscu, Skalski 8, Paduszyńska 16 i Przybyła 20.

W sobotę 30.03. odbyły się starty sprintów, w których Kosz zajął 5, a Zdulska 8 miejsce oraz tandemów mieszanych, w których tandem Kosz, Zdulska wywalczył złoty medal, okraszony nowym rekordem Polski 297 pkt. Poprzedni rekord 295 pochodził z 2009 roku. Trzeba dodać, że złoty medal w tandemach 4 rok z rzędu zostaje w Pilicy.

W niedzielę 31.03. odbyły się finały indywidualne, w których Szymon Kosz wywalczył brązowy medal. Finał był bardzo emocjonujący, gdyż jeszcze w czwartym secie na 6 startujących, 5 zawodników miało szansę na zdobycie złotego medalu. Ostatecznie wygrał Jakub Kuryło z BOSiR-u Brzesko przed Patrykiem Dworczykiem z OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Szymonem Koszem z Pilicy. Skalski został sklasyfikowany na 10 pozycji.

W punktacji medalowej Pilica zajęła 3 miejsce, w punktacji medalowej województw Łódzkie zajęło 2 miejsce, w punktacji klubowej Pilica zajęła 4 miejsce, w punktacji województw Łódzkie zajęło 2 miejsce.

Przy okazji zawodów niektórzy zawodnicy dostali powołania do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata w czeskich Rokicanach. Wśród nich był zawodnik Pilicy Szymon Kosz.