Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-12-12

Milicja i ZOMO pałowały manifestantów. Rekonstrukcja historyczna na pl. Kościuszki

Inscenizacja historyczna z okazji 35. rocznicy stanu wojennego w Polsce odbyła się w niedzielę na pl. Kościuszki.  Pojawiły się umundurowane patrole milicji i ZOMO oraz tajniacy.

Inscenizacja historyczna z okazji 35. rocznicy stanu wojennego w Polsce odbyła się w niedzielę na pl. Kościuszki.  Pojawiły się umundurowane patrole milicji i ZOMO oraz tajniacy.   W ramach pokazu zaprezentowano zatrzymania i rewizje, przemarsz demonstrantów, manifestację i starcia z oddziałami MO i ZOMO.  Na pl. Kościuszki można było również obejrzeć wystawę eksponatów i dokumentów związanych z tomaszowską „Solidarnością”, wystawę materiałów IPN dokumentujących przebieg stanu wojennego w Polsce w latach 1981-1983.   Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów”, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Sulejów, Grupa Rekonstrukcyjna Milicji i ZOMO oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8.

W ramach pokazu zaprezentowano zatrzymania i rewizje, przemarsz demonstrantów, manifestację i starcia z oddziałami MO i ZOMO.

Na pl. Kościuszki można było również obejrzeć wystawę eksponatów i dokumentów związanych z tomaszowską „Solidarnością”, wystawę materiałów IPN dokumentujących przebieg stanu wojennego w Polsce w latach 1981-1983.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów”, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Sulejów, Grupa Rekonstrukcyjna Milicji i ZOMO oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8.

fot. Dariusz KwapisiewiczTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij