Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Mieszkanie Plus. Można wypełniać ankiety przystąpienia do programu

Kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu w sprawie rządowego programu Mieszkanie Plus, które odbyło się w piątek w Urzędzie Miasta. Prezydent Marcin Witko przedstawił informacje na temat projektu budowy budynków wielorodzinnych, które mają powstać przy ul. Barlickiego. Mieszkańcy wypełnili również ankiety dotyczące przystąpienia do programu. Zainteresowane osoby mogą je składać do 10 maja.

FOTO

POBIERZ ANKIETĘ DOT. UDZIAŁU W PROGRAMIE

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie rządowego programu Mieszkanie Plus odbyło się w piątek (28 kwietnia) w Urzędzie Miasta.

Mieszkanie Plus to propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Program skierowany jest do osób, których dochody uniemożliwiają zakup własnego mieszkania. W Tomaszowie Mazowieckim ma powstać 138 lokali mieszkalnych: jednopokojowych, dwupokojowych i trzypokojowych, a także 132 miejsca parkingowe zlokalizowane w garażu na poziomie zero. Mieszkania powstaną przy ul. Barlickiego 18/22. Planowany termin rozpoczęcia budowy to III kwartał br., a zakończenia III-IV kwartał 2018 roku.

W trakcie spotkania można było wypełnić ankietę dot. deklaracji przystąpienia do programu, która pomoże określić skalę zainteresowania wśród mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Zebrane informacje będą potrzebne przy opracowaniu koncepcji wdrażania programu i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.

Ankietę można również składać w formie papierowej w siedzibie Urzędu Miasta lub elektronicznie (lucyna.pietrzyk@tomaszow-maz.pl) do 10 maja 2017 roku.

Na pytania mieszkańców odpowiadali w piątek prezydent Marcin Witko, audytor wewnętrzny Robert Urbański, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Lucyna Pietrzyk, dyrektor Wydziału Inwestycji Adam Koziełek i dyrektor Wydziału Architektury Dariusz Żeleźny.

List intencyjny podpisany

W październiku ur. władze Tomaszowa Mazowieckiego i BGK Nieruchomości S.A. podpisały list intencyjny w sprawie realizacji programu w naszym mieście.

 W sposób szczególny program ma za zadanie poprawić sytuację młodych polskich rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci.

 Realizacja programu Mieszkanie Plus to nie tylko realne wsparcie dla średniozamożnych rodzin, ale też silny impuls prorozwojowy dla lokalnej gospodarki.


 

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij