Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w bibliotece

Książki dla najmłodszych często zachwycają ciekawą treścią, pięknymi ilustracjami. 2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży nie sposób było tego dnia nie świętować.

Dzieci robią swoje książki

4 kwietnia Bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 im. Marii Kownackiej. Na początku przedszkolaki zostały zapoznane z historią święta, obchodzonego w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Głównym celem było  zaszczepienie wśród młodego pokolenia miłości do książek. Święto zostało ustanowione w 1967 r. przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Na pamiątkę tego wydarzenia co roku gospodarzem czytelniczych uroczystości jest inne państwo, w tym roku Rosja.

W Bibliotece – Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odczytano dzieciom przesłanie z okazji tego książkowego święta przygotowane przez Sergieja Machotina. W Polsce od 2001 r. rokrocznie odbywa się akcja pn. „Cała Polska czyta dzieciom”- mali czytelnicy otrzymali naklejki z logo fundacji ABCXXI. Przybyli znakomicie odpowiadali na zadawane zagadki o znanych bohaterach. Słuchali też ciekawostek o książkach: o tych olbrzymiej wielkości, średniej i tych bardzo małych. Wiedzieli, jak należy dbać o książkowe lektury. Nie zabrakło też głośnego czytania; milusińscy wysłuchali baśni Andersena pt. „Pięć ziarnek grochu”. W drugiej części spotkania dzieci własnoręcznie wykonały książki. Za wzór służyły książki z księgozbioru biblioteki oraz praca-prezent dla biblioteki od przedszkolaków z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola Językowego im. św. Filipa Neri „Wyspa Szkrabów”. Dzieci z Przedszkola nr 2 wykonały ciekawe prace i zapewniły, że nawet, jak dorosną, zawsze przyjaźnić się będą z książkami.

Galeria zdjęć: http://mbptomaszow.pl/aktualnosci/148-biblioteka/824-miedzynarodowy-dzien-ksiazki-dla-dzieci-w-bibliotece

Źródło: Biblioteka - Oddział dla Dzieci i Młodzieży


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij