Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Mega Festyn Mechanika

3 i 4 czerwca Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim, przy wsparciu Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 organizuje na terenie szkoły imprezę otwartą:  Mega Festyn Mechanika,  przeznaczony dla rodzin uczniów, mieszkańców miasta i zaproszonych gości z całego powiatu.

Mega Festyn Mechanika

Impreza ta ma na celu integrację uczniów szkoły, rodziców, władz i mieszkańców a także pozyskanie środków na dofinansowanie celów edukacyjnych realizowanych przez placówkę.

W piątek – 3 czerwca – godz. 18.00 w hali sportowej ZSP 1 odbędzie się koncert piosenek Edith Piaf w zachwycającym wykonaniu pani Grażyny Skowron-Matkowskiej, przy akompaniamencie skrzypiec (Joanna Young) i pianina (Tomasz Kaznowski).  Nie zabraknie największych przebojów Edith: Milord, La vie en rose czy Je ne regret de rien. Support przed koncertem – zespół „Kalina” z Wąwału. Biletem wstępu będzie cegiełka o wartości 10 zł, którą można kupić przed koncertem. Przed koncertem przeprowadzona zostanie licytacja, na której będzie można licytować tort wykonany przez mamę jednego z uczniów oraz dywan.
W sobotę – 4 czerwca od godz. 10.00 do 16.00  otwarte zostaną drzwi szkoły na przyjęcie gości w każdym wieku. Równolegle w kilku miejscach będą odbywały się różne wydarzenia.

Główna scena będzie zbudowana na dziedzińcu szkoły. W programie m.in.  mini koncerty piosenki włoskiej, francuskiej, amerykańskiej, taniec, pokaz aikido. W trakcie festynu będzie też prowadzona loteria. Główne nagrody to rower, dywany, pakiety do gabinetu kosmetycznego i zaproszenia na pizzę. Każdy los wygrywa!
Przed halą sportową, na parkingu będzie się odbywał jarmark produktów wytworzonych przez producentów z całego powiatu. Będzie można kupić artystyczne wyroby ręczne, domowe wypieki, przetwory itp. Szkoła udostępni stolik i 2 krzesełka osobom, które chcą sprzedawać swoje wyroby.

Na boisku będą odbywały się turnieje i inne atrakcje sportowe dla uczestników w każdym wieku. Będzie m. in. strzelnica i jazda na kucyku. Organizatorzy przewidują wiele nagród w konkursach.

W szkolnej Kawiarence będzie można skorzystać ze słodkiego poczęstunku - ciasta, kawy, herbaty. Uczniowie klas hotelarskich zadbają o elegancką obsługę gości. Przed głównym wejściem do szkoły będziemy oferować kiełbaski z rusztu i napoje.

W Auli szkoły odbędą się warsztaty oraz pokazy filmy o szkole, o Tomaszowie i o powiecie tomaszowskim (nakręcony przez uczniów z Holandii, którzy byli w ZSP1 w kwietniu br. w ramach wymiany polsko-holenderskiej trwającej już 12 lat), przeprowadzimy warsztaty (np. robienie kwiatów z bibułki), pokaz mody i wskazówki – jak dokonać metamorfozy swojego wyglądu, wykład o tym jak dbać o cerę (tytuł: „Zmarszczki? Jakie zmarszczki?”), prezentacje uczniów: „Facebook dla dorosłych” i „Nie bój się Internetu”. Program wciąż jest rozwijany i uzupełniany o nowe atrakcje.

W Kąciku Milusińskich organizatorzy przeprowadzą konkursy rysowania, układania puzzli, będą rozdawać baloniki, watę cukrową, a jako nagrody w konkursach – zaproszenia na lody.

Goście będą mogli zobaczyć również wiele wystaw fotografii i malarstwa. Jedna z nich: „Zamki ziemi łódzkiej” będzie umiejscowiona w auli szkoły.

Patronat nad festynem objęli prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i starosta tomaszowski Mirosław Kukliński.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij