Medale tomaszowian w Pucharze Świata Juniorów. Złoto dla Karoliny Bosiek

Świetne wyniki zanotowali tomaszowscy panczeniści podczas zawodów Pucharu Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się 26 i 27 listopada w Mińsku. Złoty medal na 3000 m zdobyła Karolina Bosiek.

Łyżwiarstwo

W zawodach oprócz juniorów startowali również neoseniorzy. Polska reprezentacja liczyła 18 zawodników.

W sobotę złoty medal na 3000 m zdobyła Karolina Bosiek, a dwa brązowe medale w drużynach sprinterskich wywalczyły juniorki: Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka i Kaja Ziomek oraz neoseniorki: Natalia Jabrzyk, Aleksandra Kapruziak i Angelika Wójcik.

Sprinter Damian Żurek (Junior B2) ustanowił nowy rekord życiowy na 1000 m - 1:13,54 sek. i 14 m 16 pkt w PŚJ; a Mateusz Owczarek (A2) nowy rekord na 1000 m - 1;14,31 sek. 20 m i 5 pkt w PŚJ;

Karolina Gąsecka (Jun. B2) 4;28,12 uzyskała najlepszy wynik sezonu na 3000 m, 7 m i 40 pkt w PŚJ; W Pucharze Świata Juniorów zadebiutowała Olga Kaczmarek i od razu wywalczyła rekord życiowy na 3000 m - 4;40,30 sek. 21 m miejsce i 4 pkt w PŚJ; Z kolei Kaja Ziomek na 1000 m - 1;21,37 sek. 8 m i 36 pkt w PŚJ; Debiut na PŚJ zaliczył również Jakub Piotrowski (Junior B2). W biegu na 3000 m –uzyskał 4;06,83 sek. i 31 m w PŚJ.