Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


MBP z dotacją na promocję literatury

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2021” na realizację zadania pn.: „goLEM 2021”. Koszt całego projektu wynosi 11 200,00 zł; kwota dofinansowania to 8 900,00 zł.

Projekt, który będzie realizowany od 01.06.2021 do 17.12.2021 r. nawiązuje do 100 rocznicy urodzin Stanisława Lema, najwybitniejszego twórcy fantastyki naukowej, najczęściej tłumaczonego polskiego pisarza na świecie. Zawiera szereg interdyscyplinarnych działań promujących literaturę i bibliotekę jako miejsce interesujące, dostępne dla społeczności lokalnej, do którego chętnie się wraca. W ramach zadania wnioskodawca oferuje beneficjentom tj. głównie dzieciom i młodzieży ale także osobom dorosłym, w tym seniorom z terenu Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu cykl interdyscyplinarnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych takich jak:

• Wystawa grafik Daniela Mroza „Od Trurla do Klapaucjusza”,
• Prelekcja Wojciecha Orlińskiego, znawcy twórczości pisarza: „Lem. Życie nie z tej ziemi”,
• Lekcje biblioteczne skierowane do dzieci i młodzieży przybliżające sylwetkę i twórczość Stanisława Lema,
• „Poranki z Lemem” cykl internetowych publikacji najbardziej reprezentatywnych fragmentów książek Stanisława Lema wraz z komentarzem,
• Warsztaty robotyki „Zbuduj robota”,
• Konkursy: Konkurs plastyczny dla dzieci „Jam jest robot hartowany”, konkurs literacki na recenzję „Namaluj słowem Niezwyciężony – krążownik klasy międzygwiezdnej” skierowany do młodzieży oraz quiz on-line „Sepulkiada”,
• Uroczyste podsumowanie z wystawą robotów oraz projekcją filmu Borysa Lankosza „Autor Solaris”.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij