Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Majówka w Tomaszowie

Koncerty, defilada i przemarsz – w weekend majowy, w Tomaszowie odbędzie się szereg wydarzeń kulturalnych oraz patriotycznych.

W poniedziałek (2 maja), o godz. 10.00 spod pomnika Tadeusza Kościuszki wyruszy przemarsz na główną płytę placu. Mieszkańcy otrzymają           biało-czerwone chorągiewki, odbędzie się także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w ramach akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”. W karaoke wezmą udział m.in. wokaliści z Ośrodka Kultury TKACZ – filii Miejskiego Centrum Kultury.

Tego samego dnia, o godz. 15 rozpocznie się Majówka Historyczna w Skansenie Rzeki Pilicy. W trakcie tego wydarzenia otwarta zostanie wystawa historyczna „Pilicka Flotylla”, a dla najmłodszych wystąpi zespół cyrkowy Carnival. Na godz. 18 został zaplanowany recital utworów szantowych. Nie zabraknie również atrakcji przygotowanych przez plastyków i animatorów Miejskiego Centrum Kultury.

Dzień później, w 225. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, o godz. 9.00 w kościele pw. Św. Antoniego odbędzie się uroczysta Msza Święta. Po Eucharystii tomaszowianie przejdą na pl. Kościuszki, gdzie wystąpi m.in. Chór Miejski. Złożone zostaną także kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Nie zabraknie Apelu Pamięci, Salwy Honorowej oraz defilady orkiestry i wojska. O godz. 11.30 odbędzie się koncert pieśni polskich w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ”Wołyńskie Słowiki” z Łucka. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: Witaj majowa jutrzenko, Polskie kwiaty czy, Krakowiaczek. Zespół „Wołyńskie Słowiki” działa przy Towarzystwie Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki na Wołyniu i wystąpił dotychczas na ponad 400 koncertach w Polsce i na Ukrainie.

Organizatorzy przepraszają za czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, które nastąpią w tych dniach w rejonie Placu Kościuszki w godzinach 9.50-11.00

Komunikacja miejska w majówkę

Pływalnia w majówkę

Pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 12 w dniach 1 i 3 maja czynna będzie w godzinach od 13 do 21, a 2 maja w godz. 7 – 18 i 20 - 21.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij