Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Legalne Wagary”. Wolontariusze pomogli potrzebującym

Prawie 500 uczniów z tomaszowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w akcji „Legalne wagary”. W zamian za wykonane prace społeczne, otrzymali bilety na koncert Ewy Farnej, który odbył się we wtorek w hali „Samochodówki”. „Legalne wagary” miały na celu promocję idei wolontariatu wśród młodzieży. To pierwsza taka akcja w Polsce. 

FOTO

Akcja rozpoczęła się 1 marca, a zakończyła 21 marca – w tzw. dzień wagarowicza. Jak można było otrzymać bilet na koncert? Wystarczyło dobrowolnie wykonać prace wskazane przez organizacje pozarządowe i instytucje. Do udziału w akcji zgłosiło się ponad 47 organizacji pozarządowych i instytucji oraz 497 uczniów z tomaszowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wolontariusze wykonywali m.in. prace biurowe, wspierali dzieci w odrabianiu lekcji, a także pomagali osobom starszym.

W ramach akcji odbył się też konkurs dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w którym uczniowie zbierali nakrętki na rzecz fundacji  „Amicus Canis – Fundacja na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych” w Tomaszowie Mazowieckim. Dochód z zebranego surowca zostanie przeznaczony na polepszenie bytu psów. Łączna waga nakrętek wyniosła 321 kg. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrała klasa IA z Zespołu Szkół nr 8, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła klasa IVTCH z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Wawrzyńca Staszica.

Wejściówki na koncert Ewy Farnej otrzymali też uczestnicy akcji „Kropla życia - wiosenne przebudzenie”, którzy w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oddali krew. Zebrano ponad 13 litrów.

W tzw. dzień wagarowicza, w tomaszowskich szkołach odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących i konkursów, w których można było wygrać bilety na koncert jurorki 5. edycji muzycznego talent show „Idol”.

„Legalne wagary” po raz pierwszy zorganizowali prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i Miejskie Centrum Kultury.  Patronat nad akcją objęli senator Rzeczypospolitej Polskiej Rafał Ambrozik oraz poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Wojciechowski.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij